x

Düğün Salonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

16 Mart 2021
Düğün Salonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Salonu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çiftler için evlilik zamanı geldiğinde bazı konular fazlası ile ön plana çıkar. Bu konular arasında düğün salonunun seçimi, düğün akşamı yaşanacak olan eğlence gibi noktalar bir miktar daha özen ister. Hele ki salon seçimi pek çok duygunun dışa vurumu olarak da değerlendirilebilir. Kaldı ki o akşamın ya da o gündüzün en önemli etkinliği, söz konusu salonda yaşanacaktır. Bundan dolayı da bir takım kriterlere dikkat etmek gerekir…

Ferah ve Rahat Bir Salon

Düğün salonu mutlaka ferah olmalı, gerekirse yüksek tavanlı bir mekan seçilmelidir. Bu şekilde çok daha rahat ve bir o kadar da keyifli bir eğlence geçirilebilir. Çünkü salonunu ferah olması demek, gelen misafirlerin de rahat bir biçimde eğlenmesi demektir. Çünkü hiç kimse basık ve sıkışmış bir alanda eğlenmek ya da oynamak istemez.

Merkezi Bir Adres

Düğün salonu dağın başında ya da şehrin dışında olmamalıdır. Pek çok çift daha uygun fiyatlardan ya da daha estetik salonlardan dolayı bu tarz yerleri tercih ederken, davetlilerin söylene söylene bu uzak ve zorlu adreslere gitmeleri can sıkar. Düğüne gelen misafirler yoldan şikayet etmemeli, giderken ve dönerken zamanlarını yolda harcamamalıdır. Hele ki dönüş yolunu hesap edip erkenden salonu terk edecek olan misafirler düşünüldüğü zaman, böyle bir salonunun neden tercih edilmemesi gerektiği daha çok anlaşılır.

Anlayışlı İşletmeciler

Düğünler duyguların tavan yaptığı ve gerek kız tarafının, gerek erkek tarafının kendilerini çok özel hissettikleri anlara sahne olur. Bu tarz zamanlarda zaman zaman iki tarafı da rahat bırakmak gerekebilir. Despot, yüzü asık ve geçimsiz işletmeciler bu tür zamanlarda anlayışsız olabileceği için güler yüzlü ve naif işletmecilerin yer aldığı salonlarda düğünler daha keyifli geçecektir. Bütün tercihler de buna göre yapılabilir.

Kaliteli Müzik

Şehir düğünlerinde müzik kısmı çok önemlidir. Köy düğünlerinde her ne kadar insanların birbirini tanıması ve çoğunun aynı tarz müziklerden hoşlanması durumu görülse de, şehir düğünlerinde her kültürden insanlar davetli olarak gelirler. Bu noktada kaliteli ve her kesime hitap edecek parçaların çalınması şarttır. Bu nedenle de düğün salonu seçimi esnasında müzik grubunun kimlerden oluşacağı, hangi enstrümanların çalınacağı, şarkıların ne tarz söyleneceği gibi unsurlar dikkat çeker.

İmkanlar ve Diğer Ayrıntılar

Giriş kısmında meşale ve şelalelerin yakılması, ilk dans sırasında kayıttan parça çalınması, dans pistine farklı efektler sunan ışıkların yansıtılması ve bunlara benzer pek çok seçenek düğün salonu tarafından karşılanmalıdır. Hele ki kuru pasta, çerez ve meşrubat dağıtımı pek çok misafir için memnuniyet verir. Ayrıca, yine otopark yeri gösterilmesi, kaliteli eşyaların salon içinde değerlendirilmesi ve güler yüzlü servis yapan garsonların hazır bulunması yine gelen herkesi mutlu edecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.