x

Kır Düğününün Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

24 Mart 2021
Kır Düğününün Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Çiftlerin evlenme aşamasında düğün tarzlarına karar vermeleri pek çok konunun önünde yer alır. Kız tarafı da, erkek tarafı da hayalini kurduğu düğünü yapmak isteyecektir. Son yıllarda ise kır düğün konsepti bu tür konularda ilk akla gelen durum olarak dikkat çekmektedir. Çünkü çiftler yeşillikler içinde ve açık havada evlenerek kır düğünü yapmayı tercih ederler. Ancak her düğün tipinin olduğu gibi, kır düğününün de avantajları ve dezavantajları vardır.

Avantajları;

-          Standart bir düğün yerine daha sıra dışı bir konsept kurulabilir. Daha özgür ruhlu, daha modern görünümlü bir düzenlemeye gidilebilir.

-          Çiftlerin zevklerine göre açık hava eğlencelerini şekillendirebilir. Bu noktada farklı süslemeler, değişik motifler uygulanabilir.

-          Nikah memurunun gelip imza töreninin yapılacağı alan harika bir konsept ile çok daha güzel ve hoş bir atmosfere sokulabilir.

-          İnsanlar basık bir alanda olmadığı için rahattırlar. Bu nedenle de kendilerini en güzel şekilde eğlendirebilirler ve rahatlatabilirler.

-          Temiz havada gerçekleşen bu tür etkinlikler tüm katılımcıları daha ferah hissettirir. Bu nedenle de düğünden alınan keyif artar.

-          Açık hava konseptine göre çeşitli içkiler, kokteyller ve sunumlar misafirlere sunulabilir. Bu şekilde en güzel etkiler de ortaya konmuş olur.

-          İnsanlar kendilerini çok daha rahat ve bir o kadar da özgür hissederler. Böylelikle de gerek sigara içme bahanesi ile, gerek ise sıkılma bahanesi ile sürekli olarak düğün alanından dışarı çıkıp ortamdan kopma durumu gözlemlenmez.

-          Daha konsept çerçevesinde ve daha özgün düğünler açık havada yapılan kır düğünlerinde hissedilebilir.

-          Katılımcı sayısı ve coşku daha da artar.

Dezavantajları;

-          Mevsim yaz bile olsa, her an yağmur yağma ihtimali olduğu için düğün bir anda çok sıkıntılı bir hal alabilir. Yağacak olan yağmur, kar veya farklı bir doğa olayı insanları mutsuz edebilir.

-          Rüzgarlı hava önemli bir dezavantajdır. Yağış olmasa bile rüzgardan dolayı önemli sorunlar yaşanabilir, insanlar üşüyebilirler ve hasta olabilirler. Masa süsleri uçarken farklı süslemeler ve konsept gereği sağa sola konulan eşyalar da devrilebilir. İşte bu nedenle de rüzgarlı havalar kır düğünü konseptine zarar verir.

-          Eğer düğün alanı şehir merkezinde ise gürültü önemli bir sorun olacaktır. Araç trafiği, çevreden gelen sesler gibi unsurlar düğünün genel anlamda havasını bozacak, etkili bir eğlence olmayacaktır. Gürültünün önüne geçilmesi ya da şehir merkezinden uzak bir yerde olunması gerekir.

-          Havanın kirli olması durumu, bulunulan yerin araç egzozlarından dolayı kötü kokması ihtimali olduğu için kır düğünü de bu tür çevre kirlilikleri ve hava kirlilikleri ile çok hoş bir atmosferde yapılamayacaktır.

Bütün bu avantajlar ve dezavantajlar düşünülerek en doğru kır düğünü kararı verilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.