20.10.20191665   Görüntülenme
Düğün Fotoğrafı ve Klip Çekimleri Hakkında

DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKİLİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Bir çiftin en özel ve en güzel günü olan düğün merasimlerinde, öncesinde ve sonrasında çekilen fotoğraflar çift için büyük bir önem taşımaktadır. Bu sebeple özenle hazırlanan dış mekan düğün albümleri bu alanda büyük önem arz eden, fotoğraf çekilirken bir çok konuda özen gösterilmesi gereken bir konudur.

Gelinliğin ağır ve kabarık olması, gelin için bir dezavantajdır. Bu durumda gelinin yakın bir arkadaşının çekimler esnasında çiftin yanında olması, geline yardım etmesi önemlidir.

Saç ve makyajın bozulma riskine karşın gelin ve damat terleyecek hızlı hareketlerden kaçınmaları gerekmektedir.

Düğün fotoğraf albümünün hazırlanması, çekimlerin güzel bir şekilde yapılması için birçok aksesuar kullanmak mümkündür. Bu aksesuarları doğal ve güzel bir şekilde kullanabilmek için pozlar çok önem taşımaktadır.

Özenle çekimleri  yapılan ve daha sonra albüm haline getirilen düğün albümleri çiftlerin yıllar sonra bile açıp inceledikleri en güzel anlarının yer aldığı özel bir albümdür. Bu albümler oluşturulurken gerek aksesuar ve gerek kullanılacak pozlar seçilirken düğün fotoğrafçınızdan yardım almanız en iyisidir. Emin olun sizin için en güzel kareleri seçmenizde büyük yardımları dokunacaktır.

Dış mekan çekimlerinde en önemli nokta çekilen fotoğrafların doğal olmasıdır. Samimiyetsiz pozlar yerine düğün fotoğrafçısı tarafından verilen yönlendirmeler doğal pozlar yakalanması adına çok önemlidir.

Düğün albüm çekimleri için özellikle tavsiye ettiğimiz hususlardan bir tanesi de, düğün öncesi çekime önem verilmesidir çiftler açısından. Çünkü düğün günü yaşanılan stres ve yoğunluk hasebiyle gelin ve damat son derecede karmaşık duygulara sahip olduğu için kendilerini fotoğraf ve video karelerinde olduğundan çok farklı gösterebilirler ve bu da pozlara son derece olumsuz yansır. Bu sebepten dolayı çiftlerin düğün öncesi fotoğraf ve klip çekimlerinde düğün öncesi bir tarihi fotoğrafçılarından randevu almalarını öneriririz.

Düğün fotoğrafçınız ve düğün hikayesi yapımcınız ile doğru iletişimi kurmanız büyük önem taşır. Özellikle video klip konusunda Türkiye’ de başarılı örnekler sergileyen Rota Films’in (www.rotafilms.com)  profesyonel çekimlerini web sayfalarından ve sosyal medya hesaplarından inceleyebilirsiniz.

Fotoğraf çekimlerinde ise hemen hemen her şehire randevu alan ve Türkiye’ nin her bölgesinde profesyonel kadroları ile birlikte hizmet etmektedir. Ayrıca bu kuruluş dünyanın her ülkesine de gidip oralarda çekim hizmeti sunmaktadır. Karar sizlerin. Sonuçta bu önemli an bir kez yaşanacak ve telafisi olmayacak. Kalıcı mutluluğunuzu bir kez an ve an an kaydedecek kişilere son derece önem vermenizi isteriz. Sonsuza dek mutlu kalmanız dileğimizle..

(www.rotafotografcilik.com ) Hayallerinize en doğru adımı en güzel şekilde atmanız dileğiyle…

 

Copyright © 2021 Gelin Davetiyesi Tüm hakları saklıdır.