x

Çeyiz Düzerken Gereksinim Duyulan En Önemli Eşyalar Nelerdir?

16 Mart 2021
Çeyiz Düzerken Gereksinim Duyulan En Önemli Eşyalar Nelerdir?

Çeyiz Düzerken Gereksinim Duyulan En Önemli Eşyalar Nelerdir?

Kadınlar da, erkekler de evlilik öncesinde çeyiz düzme işlerine girişirler. Bu durum hem işin doğasına uygun, hem de eğlenceli olabilmektedir. Yeni bir hayat kuran çift için kullanılacak eşyaların bir kısmı buradan gelecektir, o nedenle eşyaların en iyi ve en güzel şekilde tercih edilmesi lazım gelir. Bununla beraber bazı unsurlar da çeyiz düzerken öne çıkar. Söz konusu unsurlar eşyaların sağlamlığı, kalitesi, amaca uygun olup olmaması gibi noktalardan oluşur. Bütün bunların ardından ise çeyiz için gerekli görülen eşyalar seçilmeye başlanır.

Mutfak Eşyaları

Hemen hemen her kadının çeyizinde mutlaka bir tencere ve tava seti yer alır. Kadınlar evin en gerekli eşyaları arasında yatak odasından bile önce mutfağı görürler. Çünkü gerekirse orada yatıp kalkarlar, ama eşyalarını tam ederler. Aslında erkekler için de kadınların bu tarz mutfak eşyalarını önceden tamamlamaları olumlu değerlendirilir. Çünkü kapı kapı tencere ve tava aramaktan ziyade, zaten yoğun olarak kadının kullanacağı bu tip eşyaları yine kadının kendisinin seçip hazır etmiş olması gayet mantıklıdır.

Pijamalar ve Ev Kıyafetleri

Sırf gelenek olduğu için, ciddi anlamda gerekli olduğu için ev kıyafetleri ve pijama takımları çeyize konur. Bunu iki taraf da yapar, hatta bu tarz eşyalar beraber de alınabilir. Bu şekilde en güzel, en hoş ve en uyumlu tercihlerde bulunmak söz konusudur. Evde ne giyileceği, hangi kıyafetlerin evi ve iki yeni evliyi simgeleyeceği burada öne çıkar.

Temizlik Malzemeleri

Eski tıraş bıçakları, eski diş fırçaları ve diğer benzer eşyalar yeni eve götürülmemeli, anne evinde daha sonraki ziyaretlerde kullanılmak üzere dinlenmeye bırakılmalıdır. Bunun yerine yeni ev, yeni hayat görüşü ile yepyeni temizlik araç ve gereçleri alınmalı, kişisel bakım eşyaları ve malzemeleri çeyize konmalıdır. Kullananlar için krem, losyon, tıraş köpüğü, rolon ya da parfüm de buna dahildir. Hatta, tırnak makasları da…

Yatak Odası Takımları

Nevresim takımı, çarşaf takımı, yastık kılıfları, terlikler ve benzer eşyalar yatak odası takımları olarak dikkat çekerken, bunların da hazır edilmesi ve çeyizde tutulması şarttır. Eve yerleşirken tertemiz ve yepyeni, üstelik çiftin kendi seçtiği yatak örtüleri özenle yerlerine yerleştirilirken, yine yeni bir hayatı simgeleyen terlikler ve takımlar da kullanım için hazırda bekletilir.

Hobi Araç ve Gereçleri

Evlilik, iki kişinin tek bir hayatta buluşması olsa da, işin özünde bu iki kişi iki ayrı bireydir. Bu nedenle de ikisinin de ayrı zevkleri ve hobileri olabilir. Karakterin var olmasını sağlamak, kişiliğin kendi zevkleri ile yoğrulmasına devam etmek ve oluşturulan ortak hayata farklı renkler katabilmek amacı ile kişisel hobilerin eşyaları da çeyize konmalıdır. Resim yapan için tuval, satranç oynayan için zarif bir takım çeyizde tutulur; ki bu yeni hayata farklı tatlar eklenebilsin…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.