x

Damatlık Seçiminin Püf Noktaları

16 Mart 2021
Damatlık Seçiminin Püf Noktaları

Damatlık Seçiminin Püf Noktaları

Düğünler herkes için en önemli ve en özel anların yaşandığı kutlamalardır. Özellikle de evlilik törenleri olarak bilinen bu tarz kutlamalarda kıyafet konusu da çok dikkat çeker. Gelinler için bembeyaz gelinlikler, damatlar için çok şık ve karizmatik damatlıklar öne çıkar. İki taraf da bu özel kıyafetlerin seçimine özen gösterirken, damatlık tercihlerinde ise bazı unsurlar mutlaka mercek altına alınmalıdır…

Rahat Olmalıdır

Damatlık seçimindeki en önemli kriter rahatlıktır. Damatlık, erkek için rahat olmalıdır. Çünkü gerek oyun havalarında, gerek hareketli anlarda, gerek ise oturup kalkarken damatlığın sıkıntı yaratmaması gerekir. Bu noktada damatlığın bir parça rahat olması ve erkeği sıkmaması, hareketlerini de sınırlandırmaması önemlidir. Seçim esnasında kıyafeti denemek, tüm hareketler için genel bir değerlendirme yapmak şarttır.

Şık Olmalıdır

Bir kıyafetin popüler olup olmaması seçim esnasında çok da önemli değildir; ancak şık ve karizmatik olması damatlıklar için çok önemlidir. Gecenin adamı olmak, aynı zamanda en şık kıyafetin de taşınması gerekliliğini beraberinde getirir. Bu nedenle damatlık şık ve hoş olmalı, buna göre de seçenekler incelenip tercihler yapılmalıdır. Renk fark etmeksizin sevilen, hoşa giden ve içe sinen damatlıklar satın alınabilir.

Konsepte Dikkat Edilmelidir

Bazen çiftler kendi içlerinde bir konsept geliştirerek buna uygun bir şekilde damatlık ve gelinlik tercihlerini yapabilirler. Bu nedenle de konsept gereği bir tarz, renk ya da seçenek öne çıkacaksa buna göre bir değerlendirmede bulunmak mümkündür. Erkeklerin bu konuda biraz daha düz baktığı bilinirken, yine de genel görünüm ve konsepte uygun bir damatlık seçimi önem taşır. Hele ki kravat ve mendil rengi bu anlamda değerlendirilir.

Fiyatı Uygun Olmalıdır

“Bir kere evleniyoruz ne de olsa” denilerek binlerce liranın çöpe atıldığı düğün süreçlerinde, aynı tuzağa damatlık seçerken de düşmemek gerekir. Her ne kadar kaliteli, şık ve hoş bir damatlık seçimi yapılmak gerekse de, fiyat olarak damatlığın uygun ve bütçeye göre olmasına dikkat edilir. Bu şekilde psikolojik olarak da mutlu ve rahat hissedilebilir.

Kaliteli Kumaştan Yapılmış Olmalıdır

Damatlıkların mutlaka kaliteli kumaşlardan üretilmesi lazımdır. Bu nedenle de marka güvenilirliği bir miktar önem taşır. Düğünde oynarken, terlerken ya da farklı hareketlilikler içinde yer alırken damatlığın yırtılmaması, sökülmemesi ve zarar görmemesi gerekir. Bu nedenle de kumaşın sağlam ve dikişlerin de profesyonel şekilde ortaya konması gerekir.

Detayları Kişinin Tarzına Hitap Etmelidir

Kimi damatlar papyondan hoşlanırken, kimileri ise kravat adamıdır. Bu nedenle de damatlık seçerken dahi bu tür unsurlar ön plana çıkar. Kuşak kullanımı, yelek seçimi ya da yaka kısımlarının duruşu gibi pek çok detay yine kişinin tarzı ile paralel olarak ortaya konmalıdır. Bu sayede en güzel tercihlerde bulunmak ve en iyi seçimleri yapmak mümkün hale gelir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.