x

Gelin Makyajı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

07 Haziran 2021
Gelin Makyajı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadınlar için gelin olmak hayatlarının en özel ve en güzel duygusu denebilir. Bu nedenle de düğün öncesi hazırlıklar olsun, düğün akşamı yapılacak kutlamalar olsun oldukça hassas bir biçimde hayata geçirilir. Elbette ki düğün günü de bazı hazırlıklar gerçekleştirilir. Örnek olarak gelin makyajı tam da o gün, düğünden birkaç saat öncesinde yapılır ve tamamlanır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır ki, onlar da gelin makyajının daha güzel olmasına yönelik olarak öne çıkan unsurlardır…

Yapay Bir Görüntü Yaratmayın

Gelinlerin en sık düştüğü hata, yüz hatlarını ortadan kaldırarak bambaşka ve gerçek dışı bir makyaj yaptırmalarıdır. Bu şekilde yüzleri neredeyse tanınmaz hale gelen gelinler, ciddi anlamda kötü bir görüntü ile sevenlerinin karşısına çıkabilirler. O nedenle makyajın doğal çizgilerinizi ve görüntünüzü korumasını önemseyin. Daha doğal olan, her zaman daha güzeldir.

Gündüz Farlarını Abartmayın

Bazı gelinlerin yüzlerine sürülen farlar o kadar parlaktır ki, neredeyse göz görünmez olur ve far bölgesi tıpkı bir palyaço suratı kadar açılır. İşte bu tip makyajlar gelinleri maalesef ki çok kötü gösterir, hatta rezil eder. Normal bir ten renginin üzerine abartılı allık ve bununla beraber abartılı bir far uygulanması inanın ki gelini güzel göstermez. Bu hataya düşen gelin sayısı geçmiş yıllarda daha çok iken, günümüzde yeni neslin bu tarz abartılı ve kötü makyajları tercih etmedikleri görülebilir.

Allık Ayarında Olmalı

Kırmızı rengin kaynağı olan allık, ve hatta bununla beraber kullanılan bazı parlatıcılar ve renklendiriciler ayarında kullanılmalıdır. Bu nedenle kuaföre gerekli olan tüm detaylar verilmeli ve gereken uyarı yapılmalıdır. Her iş de kuaförün kişisel zevkine bırakılmamalıdır. Bu nedenle de allık sürülmesi noktasında elinin ayarını bilen kişilerden yardım alınır.

Kişinin En Sevdiği Tonlar Kullanılmalı

Gelin makyajı dendiği zaman akla illa ki çok farklı ve çok abartılı bir makyaj yapılacağı fikri gelse de, aslında durum öyle değildir. Asıl olan, kadının kendini nasıl bir görüntü içinde güzel hissettiğidir. Bu nedenle de kişinin kendi sevdiği tonların kullanılması gerekir ve hoşa giden renk tonlarının ön plana çıkarılması sağlanır. Gelin rahat ve mutlu olursa, hareketleri de aynı şekilde rahatlayacak ve ferahlayacaktır.

Makyajın Genel Yapısı Saç ile Uyumlu Olmalı

Bu detayı erkekler pek fark etmese de her kadın kolaylıkla seçebilir; makyaj ile saç uyumlu olmalıdır. Saç için kullanılan spreylerin yarattığı parlaklık, varsa simin ışıltıları, saç tokası ya da taç kullanımı ile öne çıkan renk tonları gibi çeşitli unsurlar, makyajın genel tonları ile uyum içinde olmalıdır. Bu nedenle de makyaj yapılırken genel konsept beraber değerlendirilir ve en şık, en güzel uygulamalar buna göre yapılır…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.