x

İdeal Bir Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

05 Haziran 2021
İdeal Bir Düğün Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Düğün vakti yaklaştıkça çiftler de bazı eksikleri tamamlamaya başlarlar. Bu eksikler arasında birbirinden önemli eşyalar, çeyizler, dağıtılacak hediyelikler olabilir. Salon tutmaktan balayı yeri ayarlamaya kadar her bir detay ön plana çıkar. Ancak bir detay vardır ki hepsinin önüne geçebilir. Bu da düğün davetiyesi seçimidir. Çünkü düğünü simgeleyen ve insanları çağırmak için oluşturulan bu davetiyeler bir ömür boyunca da saklanacaktır. İşte bundan dolayı da davetiye seçimi konusu önemlidir. Peki ama ideal bir düğün davetiyesi nasıl olmalıdır? Hangi tip davetiyeler bu dönemde daha çok gider?

Elbette ki davetiye seçimi biraz da sübjektif bir konudur. Yani her çiftin kararı birbirinden bağımsız ve çok da farklı olabilir. Çünkü bu iş biraz zevk işidir. Ancak genel anlamda bazı noktalara değinmek mümkündür…

Şık ve Hoş Davetiye Tasarımları

Bugüne kadar kullanılan pek çok davetiyenin katlamalı, düz ya da iç içe geçen tarzlarda olduğu görülebilir. Bu şekiller ve kalıp modelleri değişmeksizin davetiye tasarımları birbirinden farklı olabilir. Özellikle de tasarımdaki bazı detaylar ile oldukça şık, göz alıcı ve hoş unsurlar öne çıkarılabilir. Çiftin buradaki arzusu davetiyenin beğenilmesi iken, karizmatik ve sempatik bir etki de bu anlamda ortaya çıkarılabilir.

Şekil ve Tarz Olarak Özgün

Sade bir kart, iç içe geçmiş kanatlar ya da parçalı davetiyeler genel anlamda kullanılan tarzdaki seçeneklerdir. Bu nedenle de daha özgün ve daha yaratıcı seçimlerin yapılabilmesi, hatta davetiyelerin çiftin kendisi tarafından tasarlanabilmesi bile mümkündür. İşte bu nedenle de daha farklı, daha değişik tarzda davetiyeler kullanılabilmektedir.

Sade ve Zarif Desenler

Düğün davetiyelerinin sade bir şıklık içermesi önemlidir. Kimi çiftler her ne kadar gösteriş noktasında şatafatlı tercihlerde bulunsalar da, genel olarak zarafet içeren ve kendini en nadide şekilde sergileyen davetiyeler daha çok hoşa gider. Hem amaca yönelik hazırlanmış olması, hem de görenlerin mütevazılıktan dolayı sempatisini kazanması noktasında sade ve zarif seçimler yapılabilir.

Maniler Yerine Samimi Yazılar

Eski davetiyelerin çoğunda sakız manisi türünden yazılara yer verildiği görülebilir. Ancak değişen jenerasyon ve anlayış ile çok daha güzel ve etkili tarzda mesaj içerebilen davetiyeler dikkat çekmektedir. Özellikle de günümüzde, sonuç odaklı ve son derece de tatlı davetiye türleri tercih edilir. Hele ki genel tasarım olarak da hoş bir duruşa sahip ise bu davetiyeler arşive kaldırılacak kadar güzel olabilirler.

Uygun Fiyatlı Davetiyeler

Her hizmetin ya da her ürünün bir bedeli olduğu nettir. Bu bağlamda davetiyelerin de muhakkak bir ücreti olacaktır. Bu meblağın yüksek olmaması, her cebe uygun seçeneklerin değerlendirilebilmesi önem taşır.

Dilerseniz siz de hem özgün, hem farklı, hem de kaliteli davetiye seçenekleri ile kendi tercihlerinizde bulunabilirsiniz…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.